22.03.2019. Ekološka Argonauta iz Murtera izvela je u Dječjem vrtiću Spužvica u područnim objektima u Betini i Jezerima predstavu “More je živo”. Predstava predstavlja dio projekta pod nazivom Kornati, važno je o moru znati.  Riječ je o edukativno-ekološkoj lutkarskoj predstavi na temu biološke raznolikosti i zaštite mora. Djeca su se upoznala s zanimljivim svijetom podmorja kroz kazalište sijena i razgovor između ribice Dobrice, djevojčice Ane, dječaka Petra i dida. Ribica Dobrica se  zaputila na putovanje na kojem želi pronaći crvene koralje. Plan joj je da se s njima okiti  i postane najljepša riba u moru. Na njezinom putovanju do crvenih koralja, pogledom je prate djevojčica Ana i dječak Petar. Kroz putovanje dječaka i djevojčicu upoznaje s raznim morskim bogatstvima kao npr. morskim travama koje rastu na morskom dnu. Također se upoznaju s raznim morskim stanovnicima -puževima, meduzama, školjkama i drugim živim bićima. Ribica na kraju dolazi do crvenih koralja, ali se predomislila oko ideje da ih otkine. Tko ju je uvjerio u suprotno? Hobotnica je našoj ribici  objasnila njihovu važnost. Ribica je nakon svoje potrage za crvenim koraljima naučila puno o moru i sama je postala zaštitnica svog doma.
S ovom predstavom djeca su s jedne strane stekla znanje o moru, njegovim stanovnicima i važnosti ali također o potrebi očuvanja mora jer je more jedan od glavnih izvora života na zemlji.
Zahvaljujemo Ekološkoj udruzi Argonauta na prekrasnoj predstavi.